AEVT600-BA
AEVT600-BA Altran Magnetics, LLC
AEVT600_DataSheet_23-Mar-2023.pdf
Виробник: Altran Magnetics, LLC
Description: DC CONTACTOR 600A 12VDC COIL
Packaging: Box
Features: Auxiliary Contacts
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Stud, Wire Leads
Contact Form: SPST-NO (DM) (1 Form X)
Contact Rating (Current): 600 A
Switching Voltage: 1800VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 10 VDC
Написати відгук
Description: DC CONTACTOR 600A 12VDC COIL, Packaging: Box, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Stud, Wire Leads, Contact Form: SPST-NO (DM) (1 Form X), Contact Rating (Current): 600 A, Switching Voltage: 1800VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 10 VDC.
Інші пропозиції AEVT600-BA
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AEVT600-BA AEVT600-BA Виробник : Altran Magnetics AEVT600_DataSheet_23-Mar-2023.pdf Contactors - Electromechanical DC Contactor, 600A, 12VDC Coil, Aux Contact