AEVT600-C
AEVT600-C Altran Magnetics, LLC
AEVT600_DataSheet_23-Mar-2023.pdf
Виробник: Altran Magnetics, LLC
Description: DC CONTACTOR 600A 24VDC COIL
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Stud, Wire Leads
Contact Form: SPST-NO (DM) (1 Form X)
Contact Rating (Current): 600 A
Switching Voltage: 1800VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 20 VDC
Написати відгук
Description: DC CONTACTOR 600A 24VDC COIL, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Stud, Wire Leads, Contact Form: SPST-NO (DM) (1 Form X), Contact Rating (Current): 600 A, Switching Voltage: 1800VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 20 VDC.
Інші пропозиції AEVT600-C
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AEVT600-C AEVT600-C Виробник : Altran Magnetics AEVT600_DataSheet_23-Mar-2023.pdf Contactors - Electromechanical DC Contactor, 600A, 24VDC Coil