Продукція > KYOCERA AVX > AHA0810271M016R
AHA0810271M016R
AHA0810271M016R KYOCERA AVX
kyocera-avx-aha-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 270UF 16V ESR=26
на замовлення 434 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM POLY 47UF 20% 50V TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 26mOhm, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 200 mA @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AHA0810271M016R AHA0810271M016R Виробник : KYOCERA AVX kyocera-avx-aha-series.pdf Description: CAP ALUM POLY 47UF 20% 50V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 26mOhm
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 200 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2 A @ 100 kHz
товару немає в наявності
Description: Capacitor: hybrid; H: 10.5mm; 270uF; 16VDC; 2000mA; SMD; ESR: 26mΩ
Type of capacitor: hybrid
Mounting: SMD
Capacitance: 270µF
Operating voltage: 16V DC
Body dimensions: Ø8x10.5mm
Tolerance: ±20%
Service life: 10000h
Operating temperature: -55...105°C
Manufacturer series: AHA
Height: 10.5mm
Diameter: 8mm
Roll diameter max.: 380mm
ESR value: 26mΩ
Operating current: 2A