Продукція > KYOCERA AVX > AHA1010101M040R
AHA1010101M040R
AHA1010101M040R KYOCERA AVX
kyocera-avx-aha-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUMHYB 100UF 20% 40V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 24mOhm
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 40 V
Ripple Current @ Low Frequency: 240 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.4 A @ 100 kHz
на замовлення 42 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUMHYB 100UF 20% 40V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 24mOhm, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 40 V, Ripple Current @ Low Frequency: 240 mA @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.4 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AHA1010101M040R AHA1010101M040R Виробник : KYOCERA AVX kyocera-avx-aha-series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 40V 100uF 2000Hours ESR=24mOhms 20%
на замовлення 1005 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
AHA1010101M040R AHA1010101M040R Виробник : KYOCERA AVX kyocera-avx-aha-series.pdf Description: CAP ALUMHYB 100UF 20% 40V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 40 V
товару немає в наявності
Description: Capacitor: hybrid; H: 10.5mm; 100uF; 40VDC; 2400mA; SMD; ESR: 24mΩ
Capacitance: 100µF
Diameter: 10mm
Body dimensions: Ø10x10.5mm
Height: 10.5mm
ESR value: 24mΩ
Roll diameter max.: 380mm
Operating current: 2.4A
Tolerance: ±20%
Operating voltage: 40V DC
Service life: 10000h
Manufacturer series: AHA
Type of capacitor: hybrid
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...105°C