Продукція > KYOCERA AVX > AHA1010560M050R
AHA1010560M050R
AHA1010560M050R KYOCERA AVX
kyocera-avx-aha-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 56UF 50V ESR=20
на замовлення 592 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM HYBRID 56UF 20% 50V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Capacitance: 56 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 230 mA @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.3 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AHA1010560M050R AHA1010560M050R Виробник : KYOCERA AVX kyocera-avx-aha-series.pdf Description: CAP ALUM HYBRID 56UF 20% 50V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 230 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.3 A @ 100 kHz