Продукція > KYOCERA AVX > AHA1012121M040R
AHA1012121M040R
AHA1012121M040R KYOCERA AVX
kyocera-avx-aha-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM POLY HYB 120UF 40V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 18mOhm
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 40 V
Ripple Current @ Low Frequency: 270 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.7 A @ 100 kHz
на замовлення 1600 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 400
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM POLY HYB 120UF 40V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 18mOhm, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 40 V, Ripple Current @ Low Frequency: 270 mA @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.7 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AHA1012121M040R AHA1012121M040R Виробник : KYOCERA AVX kyocera-avx-aha-series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 120UF 40V ESR=18