Продукція > KYOCERA AVX > AHC0811470M050R
AHC0811470M050R
AHC0811470M050R KYOCERA AVX
kyocera-avx-ahc-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM HYBRID 47UF 20% 50V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 35mOhm
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 55 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.1 A @ 100 kHz
на замовлення 3 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM HYBRID 47UF 20% 50V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 35mOhm, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 55 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.1 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AHC0811470M050R AHC0811470M050R Виробник : KYOCERA AVX Components kyocera-avx-ahc-series.pdf Cap Aluminum Polymer Hybrid 47uF 50VDC 20%( 8 X 11.5mm) SMD 0.035 Ohm 1.1A 4000h 125°C T/R
товару немає в наявності
AHC0811470M050R AHC0811470M050R Виробник : KYOCERA AVX kyocera-avx-ahc-series.pdf Description: CAP ALUM HYBRID 47UF 20% 50V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Applications: General Purpose
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 50 V
товару немає в наявності
AHC0811470M050R AHC0811470M050R Виробник : Kyocera AVX kyocera-avx-ahc-series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 47UF 50V ESR=35
Description: Capacitor: hybrid; H: 11.5mm; 47uF; 50VDC; 1100mA; SMD; ESR: 35mΩ; AHA
Type of capacitor: hybrid
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 47µF
Diameter: 8mm
Body dimensions: Ø8x11.5mm
Height: 11.5mm
ESR value: 35mΩ
Roll diameter max.: 380mm
Operating current: 1.1A
Tolerance: ±20%
Operating voltage: 50V DC