AIP5D10K060Q4S
AIP5D10K060Q4S Alpha & Omega Semiconductor Inc.
AIP5D10K060Q4.pdf
Виробник: Alpha & Omega Semiconductor Inc.
Description: IGBT IPM 600V 10A 23-PWRDIP MOD
Packaging: Tube
Package / Case: 23-PowerDIP Module (0.748", 19.00mm)
Voltage - Isolation: 2000Vrms
Current: 10 A
Voltage: 600 V
Написати відгук
Category: Motor and PWM drivers, Description: IC: driver; IGBT three-phase bridge; IPM5A; 10A; Ch: 6; 23W; 600V, Type of integrated circuit: driver, Topology: IGBT three-phase bridge, Kind of integrated circuit: 3-phase motor controller; IPM, Case: IPM5A, Output current: 10A, Number of channels: 6, Mounting: THT, Operating temperature: -40...150°C, Power dissipation: 23W, Collector-emitter voltage: 600V.
Інші пропозиції AIP5D10K060Q4S
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: IC: driver; IGBT three-phase bridge; IPM5A; 10A; Ch: 6; 23W; 600V
Type of integrated circuit: driver
Topology: IGBT three-phase bridge
Kind of integrated circuit: 3-phase motor controller; IPM
Case: IPM5A
Output current: 10A
Number of channels: 6
Mounting: THT
Operating temperature: -40...150°C
Power dissipation: 23W
Collector-emitter voltage: 600V