Продукція > KEMET > ALA7DA221CD550
ALA7DA221CD550
ALA7DA221CD550 KEMET
ALA7DA221CD550
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM 220UF 20% 550V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 772mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 13000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 550 V
Impedance: 533 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.6 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.5 A @ 10 kHz
на замовлення 221 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 220UF 20% 550V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 772mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 13000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 550 V, Impedance: 533 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.6 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.5 A @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ALA7DA221CD550 ALA7DA221CD550 Виробник : KEMET KEM_A4079_ALA7D.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 550V 220uF 20% 13K Hrs AEC-Q200