Продукція > KEMET > ALA7DD241CC500
ALA7DD241CC500
ALA7DD241CC500 KEMET
KEM_A4079_ALA7D.pdf
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM 240UF 20% 500V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.0316Ohm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 13000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 240 µF
Voltage - Rated: 500 V
Impedance: 562.6 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.91 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.57 A @ 10 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 240UF 20% 500V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.0316Ohm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 13000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 240 µF, Voltage - Rated: 500 V, Impedance: 562.6 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.91 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.57 A @ 10 kHz.
Інші пропозиції ALA7DD241CC500
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ALA7DD241CC500 ALA7DD241CC500 Виробник : KEMET ALA7DD241CC500-1371286.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 500V 240uF 20% 13k Hrs AEC-Q200