Продукція > KEMET > ALA7DF471DE500
ALA7DF471DE500
ALA7DF471DE500 KEMET
KEM_A4079_ALA7D
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM 470UF 20% 500V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 532.2mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 500 V
Impedance: 147 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.91 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.14 A @ 10 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 470UF 20% 500V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 532.2mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 500 V, Impedance: 147 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.91 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.14 A @ 10 kHz.
Інші пропозиції ALA7DF471DE500
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ALA7DF471DE500 ALA7DF471DE500 Виробник : KEMET KEM_A4079_ALA7D-3316695.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 500V 470uF 20% 15k Hrs AEC-Q200