Продукція > KEMET > ALC10A471EH550
ALC10A471EH550
ALC10A471EH550 KEMET
KEM_A4020_ALC10
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM 470UF 20% 550V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 742mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 18000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.441" (62.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 550 V
Impedance: 648 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 3.05 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.93 A @ 10 kHz
на замовлення 1176 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: CAP ALUM 470UF 20% 550V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 742mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 18000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.441" (62.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 550 V, Impedance: 648 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 3.05 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.93 A @ 10 kHz.
Інші пропозиції ALC10A471EH550
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ALC10A471EH550 ALC10A471EH550 Виробник : KEMET KEM_A4020_ALC10.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 550V 470uF 20% 18k Hours