Продукція > KEMET > ALC40A221BB250
ALC40A221BB250
ALC40A221BB250 KEMET
KEM_A4026_ALC40.pdf
Виробник: KEMET
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 250V 220uF 20% 6k Hours
на замовлення 676 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM SNAP-IN 105C, Tolerance: ±20%, Packaging: Box, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 592mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 250 V, Impedance: 405 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 930 mA @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.5 A @ 10 kHz.
Інші пропозиції ALC40A221BB250
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ALC40A221BB250 ALC40A221BB250 Виробник : KEMET KEM_A4026_ALC40 Description: CAP ALUM SNAP-IN 105C
Tolerance: ±20%
Packaging: Box
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 592mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 250 V
Impedance: 405 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 930 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.5 A @ 10 kHz