Продукція > KEMET > ALC80H184FP025
ALC80H184FP025
ALC80H184FP025 KEMET
ALC80H184FP025
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM 180000UF 20% 25V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Size / Dimension: 1.772" Dia (45.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.984" (25.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 10mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 9000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.213" (107.00mm)
Capacitance: 180000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 9 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 18.82 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 20.45 A @ 10 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 180000UF 20% 25V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 5 Lead, Size / Dimension: 1.772" Dia (45.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.984" (25.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 10mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 9000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.213" (107.00mm), Capacitance: 180000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 9 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 18.82 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 20.45 A @ 10 kHz.
Інші пропозиції ALC80H184FP025
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ALC80H184FP025 ALC80H184FP025 Виробник : KEMET KEM_A4082_ALC80-3316696.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 25V 180000uF 20% 9000Hrs