Продукція > KEMET > ALF20C332EC100
ALF20C332EC100
ALF20C332EC100 KEMET
ALF20C332EC100
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 100V PRESS
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Press-Fit - 4 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole, Press-Fit
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 106mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 18000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 92 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 4.09 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.24 A @ 10 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 100V PRESS, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Press-Fit - 4 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Press-Fit, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 106mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 18000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 100 V, Impedance: 92 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 4.09 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.24 A @ 10 kHz.
Інші пропозиції ALF20C332EC100
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ALF20C332EC100 ALF20C332EC100 Виробник : KEMET KEM_A4077_ALF20-1350932.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In PressFit 100V 3300uF 18K Hrs Life 4pin