Продукція > KEMET > ALF20C471DD350
ALF20C471DD350
ALF20C471DD350 KEMET
ALF20C471DD350
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM 470UF 20% 350V PRESS
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Press-Fit - 4 Lead
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole, Press-Fit
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 321mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 350 V
Impedance: 216 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.07 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.47 A @ 10 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 470UF 20% 350V PRESS, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Press-Fit - 4 Lead, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Press-Fit, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 321mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 350 V, Impedance: 216 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.07 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.47 A @ 10 kHz.
Інші пропозиції ALF20C471DD350
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ALF20C471DD350 ALF20C471DD350 Виробник : KEMET KEM_A4077_ALF20.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In PressFit 350V 470uF 15K Hrs Life 4pin