Продукція > KEMET > ALF20G471EH500
ALF20G471EH500
ALF20G471EH500 KEMET
ALF20G471EH500
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM 470UF 20% 500V PRESS
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Press-Fit - 5 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole, Press-Fit
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.984" (25.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 285mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 18000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.441" (62.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 500 V
Impedance: 201 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 3.56 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.43 A @ 10 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 470UF 20% 500V PRESS, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Press-Fit - 5 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Press-Fit, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.984" (25.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 285mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 18000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.441" (62.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 500 V, Impedance: 201 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 3.56 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.43 A @ 10 kHz.
Інші пропозиції ALF20G471EH500
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ALF20G471EH500 ALF20G471EH500 Виробник : KEMET KEM_A4077_ALF20-3315921.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In PressFit 500V 470uF 18K Hrs Life 5pin