Продукція > KEMET > ALF40C471DF350
ALF40C471DF350
ALF40C471DF350 KEMET
ALF40C471DF350
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM 470UF 20% 350V PRESS
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Press-Fit - 4 Lead
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole, Press-Fit
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 251mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 350 V
Impedance: 170 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.72 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.9 A @ 10 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 470UF 20% 350V PRESS, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Press-Fit - 4 Lead, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Press-Fit, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 251mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 350 V, Impedance: 170 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.72 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.9 A @ 10 kHz.
Інші пропозиції ALF40C471DF350
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ALF40C471DF350 ALF40C471DF350 Виробник : KEMET keme_s_a0008593831_1-3316310.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In PressFit 350V 470uF 8K Hrs Life 4pin