Продукція > KEMET > ALF40C561EC250
ALF40C561EC250
ALF40C561EC250 KEMET
ALF40C561EC250
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM 560UF 20% 250V PRESS
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Press-Fit - 4 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole, Press-Fit
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 221mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 9000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 250 V
Impedance: 166 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 3.05 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.16 A @ 10 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 560UF 20% 250V PRESS, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Press-Fit - 4 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Press-Fit, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 221mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 9000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 250 V, Impedance: 166 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 3.05 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.16 A @ 10 kHz.
Інші пропозиції ALF40C561EC250
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ALF40C561EC250 ALF40C561EC250 Виробник : KEMET keme_s_a0008593831_1-3316310.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In PressFit 250V 560uF 9K Hrs Life 4pin