Продукція > KEMET > ALF40C681EL500
ALF40C681EL500
ALF40C681EL500 KEMET
KEM_A4078_ALF40
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM 680UF 20% 500V PRESS
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Press-Fit - 4 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole, Press-Fit
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 330mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 9000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm)
Capacitance: 680 µF
Voltage - Rated: 500 V
Impedance: 270 MOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 4.25 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 8.14 A @ 10 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 680UF 20% 500V PRESS, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Press-Fit - 4 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Press-Fit, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 330mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 9000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm), Capacitance: 680 µF, Voltage - Rated: 500 V, Impedance: 270 MOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 4.25 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 8.14 A @ 10 kHz.
Інші пропозиції ALF40C681EL500
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ALF40C681EL500 ALF40C681EL500 Виробник : KEMET keme_s_a0008593831_1-3316310.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In PressFit 500V 680uF 9K Hrs Life 4pin