Продукція > KEMET > ALF70C102EH450
ALF70C102EH450
ALF70C102EH450 KEMET
ALF70C102EH450
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 450V PRESS
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Press-Fit - 4 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole, Press-Fit
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 148mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 18000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.441" (62.00mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 450 V
Impedance: 85 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 4.11 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 8.53 A @ 10 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 450V PRESS, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Press-Fit - 4 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Press-Fit, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 148mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 18000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.441" (62.00mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 450 V, Impedance: 85 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 4.11 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 8.53 A @ 10 kHz.
Інші пропозиції ALF70C102EH450
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ALF70C102EH450 ALF70C102EH450 Виробник : KEMET KEM_A4084_ALF70.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 450V 1000uF 85C 20% 18000Hrs