Продукція > KEMET > ALF70C132KP600
ALF70C132KP600
ALF70C132KP600 KEMET
KEM_A4084_ALF70.pdf
Виробник: KEMET
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 600V 1300uF 85C 20% 18000Hrs
на замовлення 867 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 1300UF 20% 600V PRESS, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Press-Fit - 4 Lead, Size / Dimension: 1.969" Dia (50.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Press-Fit, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 104.6mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 18000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.213" (107.00mm), Capacitance: 1300 µF, Voltage - Rated: 600 V, Impedance: 73 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 6.89 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 13.12 A @ 10 kHz.
Інші пропозиції ALF70C132KP600
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ALF70C132KP600 ALF70C132KP600 Виробник : KEMET ALF70C132KP600 Description: CAP ALUM 1300UF 20% 600V PRESS
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Press-Fit - 4 Lead
Size / Dimension: 1.969" Dia (50.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole, Press-Fit
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 104.6mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 18000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.213" (107.00mm)
Capacitance: 1300 µF
Voltage - Rated: 600 V
Impedance: 73 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 6.89 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 13.12 A @ 10 kHz