Продукція > KEMET > ALF70C221DC550
ALF70C221DC550
ALF70C221DC550 KEMET
ALF70C221DC550
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM 220UF 20% 550V PRESS
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Press-Fit - 4 Lead
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole, Press-Fit
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.958Ohm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 550 V
Impedance: 1.703 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.49 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.33 A @ 10 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 220UF 20% 550V PRESS, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Press-Fit - 4 Lead, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Press-Fit, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.958Ohm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 550 V, Impedance: 1.703 Ohms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.49 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.33 A @ 10 kHz.
Інші пропозиції ALF70C221DC550
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ALF70C221DC550 ALF70C221DC550 Виробник : KEMET KEM_A4084_ALF70-3316718.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 550V 220uF 85C 20% 15000Hrs