Продукція > KEMET > ALP20A102DE250
ALP20A102DE250
ALP20A102DE250 KEMET
ALP20A102DE250
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM 1000UF 250V SOLDER LUG
Packaging: Box
Tolerance: -10%, +30%
Package / Case: Radial, Can - Solder Lug
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.787" (20.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.031" (77.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 250 V
на замовлення 967 шт:
Написати відгук
Description: CAP ALUM 1000UF 250V SOLDER LUG, Packaging: Box, Tolerance: -10%, +30%, Package / Case: Radial, Can - Solder Lug, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.787" (20.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.031" (77.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 250 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ALP20A102DE250 ALP20A102DE250 Виробник : KEMET ALP20A102DE250.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 250V 1000uF 85C 26k Hour Radial