Продукція > KEMET > ALS31A221DE500
ALS31A221DE500
ALS31A221DE500 KEMET
Packaging: Box
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.417" Dia (36.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.504" (12.80mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 635mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.307" (84.00mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 500 V
Impedance: 386 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.7 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.8 A @ 10 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM SCREW TERM 85C, Packaging: Box, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.417" Dia (36.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.504" (12.80mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 635mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.307" (84.00mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 500 V, Impedance: 386 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.7 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.8 A @ 10 kHz.
Інші пропозиції ALS31A221DE500
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ALS31A221DE500 ALS31A221DE500 Виробник : KEMET KEM_A4031_ALS30_31-3316691.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal ALS31, Aluminum, Aluminum Electrolytic, 220 uF, 20%, 500 VDC, -40/+85