Продукція > KEMET > ALS71H112DE350
ALS71H112DE350
ALS71H112DE350 KEMET
KEM_A4075_ALS70_71
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM 1100UF 20% 350V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.417" Dia (36.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.504" (12.80mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 154mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 11000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.307" (84.00mm)
Capacitance: 1100 µF
Voltage - Rated: 350 V
Impedance: 90 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 4.7 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 9.9 A @ 10 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 1100UF 20% 350V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.417" Dia (36.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.504" (12.80mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 154mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 11000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.307" (84.00mm), Capacitance: 1100 µF, Voltage - Rated: 350 V, Impedance: 90 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 4.7 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 9.9 A @ 10 kHz.
Інші пропозиції ALS71H112DE350
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ALS71H112DE350 ALS71H112DE350 Виробник : KEMET KEMET-A4075_ALS70_71-1273703.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 350V 1100uF 20% 11000Hrs