AOK125A60
AOK125A60 Alpha & Omega Semiconductor Inc.
AOK125A60.pdf
Виробник: Alpha & Omega Semiconductor Inc.
Description: MOSFET N-CH 600V 28A TO247
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 28A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 125mOhm @ 14A, 10V
Power Dissipation (Max): 357W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4.5V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-247
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 39 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2993 pF @ 100 V
на замовлення 20 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 600V 28A TO247, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 28A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 125mOhm @ 14A, 10V, Power Dissipation (Max): 357W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4.5V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-247, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 39 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2993 pF @ 100 V.
Інші пропозиції AOK125A60
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AOK125A60 Виробник : ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR AOK125A60.pdf Category: THT N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 600V; 28A; Idm: 100A; 357W; TO247
Type of transistor: N-MOSFET
Mounting: THT
Case: TO247
Kind of package: tube
Polarisation: unipolar
Gate charge: 39nC
On-state resistance: 0.125Ω
Gate-source voltage: ±20V
Drain current: 28A
Pulsed drain current: 100A
Power dissipation: 357W
Drain-source voltage: 600V