AOK20B135D1
AOK20B135D1 Alpha & Omega Semiconductor Inc.
AOK20B135D1.pdf
Виробник: Alpha & Omega Semiconductor Inc.
Description: IGBT 1350V 40A TO-247
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.8V @ 15V, 20A
Supplier Device Package: TO-247
Td (on/off) @ 25°C: -/156ns
Switching Energy: 1.05mJ (off)
Test Condition: 600V, 20A, 15Ohm, 15V
Gate Charge: 66 nC
Part Status: Not For New Designs
Current - Collector (Ic) (Max): 40 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1350 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 80 A
Power - Max: 340 W
на замовлення 158 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IGBT 1350V 40A TO-247, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.8V @ 15V, 20A, Supplier Device Package: TO-247, Td (on/off) @ 25°C: -/156ns, Switching Energy: 1.05mJ (off), Test Condition: 600V, 20A, 15Ohm, 15V, Gate Charge: 66 nC, Part Status: Not For New Designs, Current - Collector (Ic) (Max): 40 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1350 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 80 A, Power - Max: 340 W.