AOK30B135C1 Alpha & Omega Semiconductor Inc.
Виробник: Alpha & Omega Semiconductor Inc.
Description: IGBT 30A
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 30A
Supplier Device Package: TO-247
Td (on/off) @ 25°C: -/110ns
Switching Energy: 1.45mJ (off)
Test Condition: 600V, 30A, 10Ohm, 15V
Gate Charge: 65 nC
Current - Collector (Ic) (Max): 60 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1350 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 120 A
Power - Max: 288 W
Написати відгук
Description: IGBT 30A, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 30A, Supplier Device Package: TO-247, Td (on/off) @ 25°C: -/110ns, Switching Energy: 1.45mJ (off), Test Condition: 600V, 30A, 10Ohm, 15V, Gate Charge: 65 nC, Current - Collector (Ic) (Max): 60 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1350 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 120 A, Power - Max: 288 W.