AOK30B60D
AOK30B60D Alpha & Omega Semiconductor
aok30b60d.pdf
Виробник: Alpha & Omega Semiconductor
Trans IGBT Chip N-CH 600V 60A 278W 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
Написати відгук
Description: IGBT 600V 60A TO-247, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Reverse Recovery Time (trr): 137 ns, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.1V @ 15V, 30A, Supplier Device Package: TO-247, Td (on/off) @ 25°C: 26ns/71ns, Switching Energy: 1.18mJ (on), 200µJ (off), Test Condition: 400V, 30A, 10Ohm, 15V, Gate Charge: 47 nC, Current - Collector (Ic) (Max): 60 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 128 A, Power - Max: 278 W.
Інші пропозиції AOK30B60D
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AOK30B60D AOK30B60D Виробник : Alpha & Omega Semiconductor Inc. TO247.pdf Description: IGBT 600V 60A TO-247
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Reverse Recovery Time (trr): 137 ns
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.1V @ 15V, 30A
Supplier Device Package: TO-247
Td (on/off) @ 25°C: 26ns/71ns
Switching Energy: 1.18mJ (on), 200µJ (off)
Test Condition: 400V, 30A, 10Ohm, 15V
Gate Charge: 47 nC
Current - Collector (Ic) (Max): 60 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 128 A
Power - Max: 278 W