Продукція > AOS > AOK40B120M1
AOK40B120M1 AOS
AOK40B120M1.pdf
Виробник: AOS
IGBT Chip N-CH 1200V 80A 600000mW TO-247 Група товару: Транзистори Од. вим: шт
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис AOK40B120M1 AOS
Description: IGBT 1200V 80A TO-247, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Input Type: Standard, Reverse Recovery Time (trr): 340 ns, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.45V @ 15V, 40A, Supplier Device Package: TO-247, Td (on/off) @ 25°C: 90ns/226ns, Switching Energy: 3.87mJ (on), 1.25mJ (off), Test Condition: 600V, 40A, 7.5Ohm, 15V, Gate Charge: 140 nC, Part Status: Obsolete, Current - Collector (Ic) (Max): 80 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 120 A, Power - Max: 600 W.
Інші пропозиції AOK40B120M1
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AOK40B120M1 AOK40B120M1 Виробник : Alpha & Omega Semiconductor Inc. AOK40B120M1.pdf Description: IGBT 1200V 80A TO-247
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Input Type: Standard
Reverse Recovery Time (trr): 340 ns
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.45V @ 15V, 40A
Supplier Device Package: TO-247
Td (on/off) @ 25°C: 90ns/226ns
Switching Energy: 3.87mJ (on), 1.25mJ (off)
Test Condition: 600V, 40A, 7.5Ohm, 15V
Gate Charge: 140 nC
Part Status: Obsolete
Current - Collector (Ic) (Max): 80 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 120 A
Power - Max: 600 W