AOK50B60D1
AOK50B60D1 Alpha & Omega Semiconductor Inc.
AOK50B60D1.pdf
Виробник: Alpha & Omega Semiconductor Inc.
Description: IGBT 600V 100A TO-247
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Reverse Recovery Time (trr): 132 ns
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 50A
Supplier Device Package: TO-247
Td (on/off) @ 25°C: 26ns/68ns
Switching Energy: 2.37mJ (on), 500µJ (off)
Test Condition: 400V, 50A, 6Ohm, 15V
Gate Charge: 64 nC
Part Status: Not For New Designs
Current - Collector (Ic) (Max): 100 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 168 A
Power - Max: 312 W
Написати відгук
Description: IGBT 600V 100A TO-247, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Reverse Recovery Time (trr): 132 ns, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 50A, Supplier Device Package: TO-247, Td (on/off) @ 25°C: 26ns/68ns, Switching Energy: 2.37mJ (on), 500µJ (off), Test Condition: 400V, 50A, 6Ohm, 15V, Gate Charge: 64 nC, Part Status: Not For New Designs, Current - Collector (Ic) (Max): 100 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 168 A, Power - Max: 312 W.