AOK50B65H1
AOK50B65H1 Alpha & Omega Semiconductor
aok50b65h1.pdf
Виробник: Alpha & Omega Semiconductor
Trans IGBT Chip N-CH 650V 100A 375W 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
Написати відгук
Description: IGBT 650V 50A TO-247, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Input Type: Standard, Reverse Recovery Time (trr): 261 ns, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 50A, Supplier Device Package: TO-247, Td (on/off) @ 25°C: 37ns/141ns, Switching Energy: 1.92mJ (on), 850µJ (off), Test Condition: 400V, 50A, 6Ohm, 15V, Gate Charge: 76 nC, Current - Collector (Ic) (Max): 100 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 650 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 150 A, Power - Max: 375 W.
Інші пропозиції AOK50B65H1
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AOK50B65H1 AOK50B65H1 Виробник : Alpha & Omega Semiconductor Inc. AOK50B65H1.pdf Description: IGBT 650V 50A TO-247
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Input Type: Standard
Reverse Recovery Time (trr): 261 ns
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.4V @ 15V, 50A
Supplier Device Package: TO-247
Td (on/off) @ 25°C: 37ns/141ns
Switching Energy: 1.92mJ (on), 850µJ (off)
Test Condition: 400V, 50A, 6Ohm, 15V
Gate Charge: 76 nC
Current - Collector (Ic) (Max): 100 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 650 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 150 A
Power - Max: 375 W