Продукція > AOS > AOK60B65H1
AOK60B65H1 AOS
AOK60B65H1.pdf
Виробник: AOS
IGBT 650V 60A TO-247 Група товару: Транзистори Од. вим: шт
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис AOK60B65H1 AOS
Description: IGBT 650V 120A TO-247, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Input Type: Standard, Reverse Recovery Time (trr): 288 ns, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.35V @ 15V, 60A, Supplier Device Package: TO-247, Td (on/off) @ 25°C: 39ns/153ns, Switching Energy: 2.42mJ (on), 1.17mJ (off), Test Condition: 400V, 60A, 5Ohm, 15V, Gate Charge: 90 nC, Current - Collector (Ic) (Max): 120 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 650 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 180 A, Power - Max: 500 W.
Інші пропозиції AOK60B65H1
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AOK60B65H1 AOK60B65H1 Виробник : Alpha & Omega Semiconductor Inc. AOK60B65H1.pdf Description: IGBT 650V 120A TO-247
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Input Type: Standard
Reverse Recovery Time (trr): 288 ns
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.35V @ 15V, 60A
Supplier Device Package: TO-247
Td (on/off) @ 25°C: 39ns/153ns
Switching Energy: 2.42mJ (on), 1.17mJ (off)
Test Condition: 400V, 60A, 5Ohm, 15V
Gate Charge: 90 nC
Current - Collector (Ic) (Max): 120 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 650 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 180 A
Power - Max: 500 W