Продукція > AOK > AOK60B65H2AL
AOK60B65H2AL
AOK60B65H2AL.pdf
Код товару: 173446
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Transistor: IGBT; 650V; 60A; 166W; TO247; Eoff: 1.17mJ; Eon: 2.36mJ
Type of transistor: IGBT
Collector-emitter voltage: 650V
Collector current: 60A
Power dissipation: 166W
Case: TO247
Mounting: THT
Kind of package: tube
Turn-on time: 113ns
Turn-off time: 270ns
Turn-off switching energy: 1.17mJ
Turn-on switching energy: 2.36mJ
Pulsed collector current: 180A
Collector-emitter saturation voltage: 1.95V
Gate-emitter voltage: ±30V
Gate charge: 84nC
на замовлення 372 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
AOK60B65H2AL Виробник : Alpha & Omega Semiconductor aok60b65h2al.pdf 650V, 60A Alpha IGBT With soft and fast recovery anti-parallel diode
товару немає в наявності
AOK60B65H2AL AOK60B65H2AL Виробник : Alpha & Omega Semiconductor Inc. AOK60B65H2AL.pdf Description: IGBT 650V 120A TO-247
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Reverse Recovery Time (trr): 318 ns
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.5V @ 15V, 60A
Supplier Device Package: TO-247
Td (on/off) @ 25°C: 35ns/168ns
Switching Energy: 2.36mJ (on), 1.17mJ (off)
Test Condition: 400V, 60A, 5Ohm, 15V
Gate Charge: 84 nC
Current - Collector (Ic) (Max): 120 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 650 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 180 A
Power - Max: 416 W