AOTF10B65M2
AOTF10B65M2 Alpha & Omega Semiconductor Inc.
AOTF10B65M2.pdf
Виробник: Alpha & Omega Semiconductor Inc.
Description: IGBT 650V 10A TO220
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Reverse Recovery Time (trr): 262 ns
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2V @ 15V, 10A
Supplier Device Package: TO-220
Td (on/off) @ 25°C: 12ns/91ns
Switching Energy: 180µJ (on), 130µJ (off)
Test Condition: 400V, 10A, 30Ohm, 15V
Gate Charge: 24 nC
Part Status: Active
Current - Collector (Ic) (Max): 20 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 650 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 30 A
Power - Max: 30 W
на замовлення 199 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IGBT 650V 10A TO220, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Reverse Recovery Time (trr): 262 ns, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2V @ 15V, 10A, Supplier Device Package: TO-220, Td (on/off) @ 25°C: 12ns/91ns, Switching Energy: 180µJ (on), 130µJ (off), Test Condition: 400V, 10A, 30Ohm, 15V, Gate Charge: 24 nC, Part Status: Active, Current - Collector (Ic) (Max): 20 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 650 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 30 A, Power - Max: 30 W.