AOTF15S60L
AOTF15S60.pdf
Код товару: 143111
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
Транзистори > Польові N-канальні
Написати відгук
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AOTF15S60L AOTF15S60L Виробник : Alpha & Omega Semiconductor Inc. AOTF15S60.pdf Description: MOSFET N-CH 600V 15A TO220-3F
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 15A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 290mOhm @ 7.5A, 10V
Power Dissipation (Max): 27.8W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 3.8V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-220F
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±30V
Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 15.6 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 717 pF @ 100 V
на замовлення 383 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
AOTF15S60L AOTF15S60L Виробник : Alpha & Omega Semiconductor aotf15s60.pdf Trans MOSFET N-CH 600V 15A 3-Pin(3+Tab) TO-220F T/R