Продукція > AOS > AOTF20B65LN2
AOTF20B65LN2 AOS
AOTF20B65LN2.pdf
Виробник: AOS
650V, 20A ALPHAIGBT TM WITH SOFT TO-220F Група товару: Транзистори Од. вим: шт
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 650V, 20A ALPHAIGBT TM WITH SOFT, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Reverse Recovery Time (trr): 266 ns, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.95V @ 15V, 20A, Supplier Device Package: TO-220F, Td (on/off) @ 25°C: 23ns/135ns, Switching Energy: 450µJ (on), 260µJ (off), Test Condition: 400V, 20A, 15Ohm, 15V, Gate Charge: 52 nC, Current - Collector (Ic) (Max): 40 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 650 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 60 A, Power - Max: 45 W.
Інші пропозиції AOTF20B65LN2
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AOTF20B65LN2 AOTF20B65LN2 Виробник : Alpha & Omega Semiconductor Inc. AOTF20B65LN2.pdf Description: 650V, 20A ALPHAIGBT TM WITH SOFT
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Reverse Recovery Time (trr): 266 ns
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.95V @ 15V, 20A
Supplier Device Package: TO-220F
Td (on/off) @ 25°C: 23ns/135ns
Switching Energy: 450µJ (on), 260µJ (off)
Test Condition: 400V, 20A, 15Ohm, 15V
Gate Charge: 52 nC
Current - Collector (Ic) (Max): 40 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 650 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 60 A
Power - Max: 45 W