AOTF20B65M2
AOTF20B65M2 Alpha & Omega Semiconductor Inc.
AOTF20B65M2.pdf
Виробник: Alpha & Omega Semiconductor Inc.
Description: IGBT 650V 40A TO-220
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Reverse Recovery Time (trr): 292 ns
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.15V @ 15V, 20A
Supplier Device Package: TO-220
Td (on/off) @ 25°C: 26ns/123ns
Switching Energy: 580µJ (on), 280µJ (off)
Test Condition: 400V, 20A, 15Ohm, 15V
Gate Charge: 46 nC
Part Status: Active
Current - Collector (Ic) (Max): 40 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 650 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 60 A
Power - Max: 45 W
на замовлення 727 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IGBT 650V 40A TO-220, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Reverse Recovery Time (trr): 292 ns, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.15V @ 15V, 20A, Supplier Device Package: TO-220, Td (on/off) @ 25°C: 26ns/123ns, Switching Energy: 580µJ (on), 280µJ (off), Test Condition: 400V, 20A, 15Ohm, 15V, Gate Charge: 46 nC, Part Status: Active, Current - Collector (Ic) (Max): 40 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 650 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 60 A, Power - Max: 45 W.
Інші пропозиції AOTF20B65M2
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Transistor: IGBT; 650V; 20A; 18W; TO220F; Eoff: 0.28mJ; Eon: 0.58mJ
Type of transistor: IGBT
Collector-emitter voltage: 650V
Collector current: 20A
Power dissipation: 18W
Case: TO220F
Gate-emitter voltage: ±30V
Pulsed collector current: 60A
Mounting: THT
Gate charge: 46nC
Kind of package: tube
Turn-on time: 59ns
Turn-off time: 168ns
Collector-emitter saturation voltage: 1.7V