AOTF20N40L
AOTF20N40L Alpha & Omega Semiconductor
aotf20n40.pdf
Виробник: Alpha & Omega Semiconductor
Trans MOSFET N-CH 400V 20A 3-Pin(3+Tab) TO-220F
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 400V 20A TO220-3F, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 20A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 250mOhm @ 10A, 10V, Power Dissipation (Max): 40W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4.3V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-220F, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±30V, Drain to Source Voltage (Vdss): 400 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 45 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2290 pF @ 25 V.
Інші пропозиції AOTF20N40L
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AOTF20N40L Виробник : AOS AOTF20N40.pdf MOSFET N-CH 400V 20A TO220-3F Група товару: Транзистори Од. вим: шт
товару немає в наявності
AOTF20N40L AOTF20N40L Виробник : Alpha & Omega Semiconductor Inc. AOTF20N40.pdf Description: MOSFET N-CH 400V 20A TO220-3F
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 20A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 250mOhm @ 10A, 10V
Power Dissipation (Max): 40W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4.3V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-220F
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±30V
Drain to Source Voltage (Vdss): 400 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 45 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2290 pF @ 25 V