AOTF380A60CL
AOTF380A60CL Alpha & Omega Semiconductor
aob380a60cl.pdf
Виробник: Alpha & Omega Semiconductor
Trans MOSFET N-CH 600V 11A 3-Pin(3+Tab) TO-220F Tube
на замовлення 35720 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 244
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 600V 11A TO220F, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 11A (Tj), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 380mOhm @ 5.5A, 10V, Power Dissipation (Max): 27W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 3.8V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-220F, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 20 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 955 pF @ 100 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AOTF380A60CL AOTF380A60CL Виробник : Alpha & Omega Semiconductor aob380a60cl.pdf Trans MOSFET N-CH 600V 11A 3-Pin(3+Tab) TO-220F Tube
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 14
AOTF380A60CL AOTF380A60CL Виробник : Alpha & Omega Semiconductor Inc. AOTF380A60CL.pdf Description: MOSFET N-CH 600V 11A TO220F
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 11A (Tj)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 380mOhm @ 5.5A, 10V
Power Dissipation (Max): 27W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 3.8V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-220F
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 20 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 955 pF @ 100 V