Продукція > KYOCERA AVX > APA0809121M035R
APA0809121M035R
APA0809121M035R KYOCERA AVX
kyocera-avx-apa-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM POLY 120UF 20% 35V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 50mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm)
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 90 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.8 A @ 100 kHz
на замовлення 500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM POLY 120UF 20% 35V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 50mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm), Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 90 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.8 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APA0809121M035R APA0809121M035R Виробник : KYOCERA AVX kyocera_avx_apa_series-3180452.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 120UF 35V ESR=50
на замовлення 1286 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
APA0809121M035R APA0809121M035R Виробник : KYOCERA AVX kyocera-avx-apa-series.pdf Description: CAP ALUM POLY 120UF 20% 35V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 35 V
Мінімальне замовлення: 3
Description: Capacitor: polymer; H: 9.5mm; 120uF; 35VDC; 1800mA; SMD; ESR: 50mΩ
Manufacturer series: APA
Mounting: SMD
Type of capacitor: polymer
Operating temperature: -55...105°C
Capacitance: 120µF
Diameter: 8mm
Body dimensions: Ø8x9.5mm
Height: 9.5mm
ESR value: 50mΩ
Roll diameter max.: 380mm
Operating current: 1.8A
Operating voltage: 35V DC
Tolerance: ±20%