Продукція > KYOCERA AVX > APA0812151M035R
APA0812151M035R
APA0812151M035R KYOCERA AVX
kyocera-avx-apa-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Aluminium Organic Polymer Capacitors 150UF 35V ESR=50
на замовлення 647 шт:
Написати відгук
Description: CAP ALUM POLY 150UF 20% 35V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 50mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 142.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.85 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APA0812151M035R APA0812151M035R Виробник : KYOCERA AVX kyocera-avx-apa-series.pdf Description: CAP ALUM POLY 150UF 20% 35V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 50mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 142.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.85 A @ 100 kHz
товару немає в наявності
Description: Capacitor: polymer; H: 12mm; 150uF; 35VDC; 2850mA; SMD; ESR: 50mΩ; APA
Type of capacitor: polymer
Height: 12mm
Capacitance: 150µF
Operating voltage: 35V DC
Operating current: 2.85A
Mounting: SMD
ESR value: 50mΩ
Manufacturer series: APA
Tolerance: ±20%
Body dimensions: Ø8x12mm
Roll diameter max.: 380mm
Operating temperature: -55...105°C
Diameter: 8mm