Продукція > KYOCERA AVX > APA1010152M004R
APA1010152M004R
APA1010152M004R KYOCERA AVX
kyocera-avx-apa-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM POLY 1500UF 20% 4V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 13mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 4 V
Ripple Current @ Low Frequency: 225 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.5 A @ 100 kHz
на замовлення 1500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM POLY 1500UF 20% 4V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 13mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 4 V, Ripple Current @ Low Frequency: 225 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.5 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APA1010152M004R APA1010152M004R Виробник : KYOCERA AVX Components 5_apa25_05_21vl.pdf Cap Aluminum Polymer 1500uF 4VDC 20% (10 X 10.5mm) SMD 0.013 Ohm 4500mA 5000h 105°C T/R
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
APA1010152M004R APA1010152M004R Виробник : KYOCERA AVX kyocera-avx-apa-series.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 1500UF 4V ESR=13
Мінімальне замовлення: 4
Description: Capacitor: polymer; H: 10.5mm; 1500uF; 4VDC; 4500mA; SMD; ESR: 13mΩ
Type of capacitor: polymer
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...105°C
Capacitance: 1.5mF
Height: 10.5mm
Diameter: 10mm
Body dimensions: Ø10x10.5mm
ESR value: 13mΩ
Roll diameter max.: 380mm
Operating current: 4.5A
Operating voltage: 4V DC
Tolerance: ±20%