Продукція > KYOCERA AVX > APA1010221M035R
APA1010221M035R
APA1010221M035R KYOCERA AVX
kyocera-avx-apa-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM POLY 220UF 20% 35V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 40mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 147.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.95 A @ 100 kHz
на замовлення 500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM POLY 220UF 20% 35V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 40mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 147.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.95 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APA1010221M035R APA1010221M035R Виробник : KYOCERA AVX kyocera-avx-apa-series.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 220UF 35V ESR=40
на замовлення 2295 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
APA1010221M035R APA1010221M035R Виробник : KYOCERA AVX kyocera-avx-apa-series.pdf Description: CAP ALUM POLY 220UF 20% 35V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 35 V
Мінімальне замовлення: 3
Description: Capacitor: polymer; H: 10.5mm; 220uF; 35VDC; 2950mA; SMD; ESR: 40mΩ
Type of capacitor: polymer
Height: 10.5mm
Capacitance: 220µF
Operating voltage: 35V DC
Operating current: 2.95A
Mounting: SMD
ESR value: 40mΩ
Manufacturer series: APA
Tolerance: ±20%
Body dimensions: Ø10x10.5mm
Roll diameter max.: 380mm
Operating temperature: -55...105°C
Diameter: 10mm