Продукція > KYOCERA AVX > APA1012181M050R
APA1012181M050R
APA1012181M050R KYOCERA AVX
kyocera-avx-apa-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Aluminium Organic Polymer Capacitors 180UF 50V ESR=26
на замовлення 3408 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM POLY 180UF 20% 50V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 26mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 180 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 147.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.95 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APA1012181M050R APA1012181M050R Виробник : KYOCERA AVX kyocera-avx-apa-series.pdf Description: CAP ALUM POLY 180UF 20% 50V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 26mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 147.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.95 A @ 100 kHz
товару немає в наявності
Description: Capacitor: polymer; H: 12.5mm; 180uF; 50VDC; 2950mA; SMD; ESR: 26mΩ
Manufacturer series: APA
Type of capacitor: polymer
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...105°C
Capacitance: 180µF
Body dimensions: Ø10x12.5mm
Diameter: 10mm
Height: 12.5mm
ESR value: 26mΩ
Roll diameter max.: 380mm
Tolerance: ±20%
Operating current: 2.95A
Operating voltage: 50V DC