Продукція > KYOCERA AVX > APD0809101M050R
APD0809101M050R
APD0809101M050R KYOCERA AVX
kyocera-avx-apd-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM POLY 100UF 20% 50V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 54mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 75 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.5 A @ 100 kHz
на замовлення 4200 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 600
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM POLY 100UF 20% 50V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 54mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 75 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.5 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APD0809101M050R APD0809101M050R Виробник : Kyocera AVX kyocera-avx-apd-series.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 100UF 50V ESR=54
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
APD0809101M050R APD0809101M050R Виробник : KYOCERA AVX kyocera-avx-apd-series.pdf Description: CAP ALUM POLY 100UF 20% 50V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 50 V
Мінімальне замовлення: 4
Description: Capacitor: polymer; H: 9.5mm; 100uF; 50VDC; 1500mA; SMD; ESR: 54mΩ
Manufacturer series: APD
Mounting: SMD
Type of capacitor: polymer
Operating temperature: -55...105°C
Capacitance: 100µF
Diameter: 8mm
Body dimensions: Ø8x9.5mm
Height: 9.5mm
ESR value: 54mΩ
Roll diameter max.: 380mm
Operating current: 1.5A
Operating voltage: 50V DC
Tolerance: ±20%