APT100GN60B2G
APT100GN60B2G Microchip Technology
apt100gn60b2g_a.pdf
Виробник: Microchip Technology
Trans IGBT Chip N-CH 600V 229A 625W 3-Pin(3+Tab) T-MAX Tube
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IGBT TRENCH FIELD STOP 600V 229A, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3 Variant, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.85V @ 15V, 100A, IGBT Type: Trench Field Stop, Td (on/off) @ 25°C: 31ns/310ns, Switching Energy: 4.7mJ (on), 2.675mJ (off), Test Condition: 400V, 100A, 1Ohm, 15V, Gate Charge: 600 nC, Current - Collector (Ic) (Max): 229 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 300 A, Power - Max: 625 W.
Інші пропозиції APT100GN60B2G
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APT100GN60B2G APT100GN60B2G Виробник : Microchip Technology APT100GN120B2%28G%29_A.pdf Description: IGBT TRENCH FIELD STOP 600V 229A
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3 Variant
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.85V @ 15V, 100A
IGBT Type: Trench Field Stop
Td (on/off) @ 25°C: 31ns/310ns
Switching Energy: 4.7mJ (on), 2.675mJ (off)
Test Condition: 400V, 100A, 1Ohm, 15V
Gate Charge: 600 nC
Current - Collector (Ic) (Max): 229 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 300 A
Power - Max: 625 W
товару немає в наявності
APT100GN60B2G Виробник : Microchip Technology APT100GN60B2_G__A.pdf IGBTs IGBT Fieldstop Low Frequency Single 600 V 100 A TO-247 MAX