APT100GN60LDQ4G
APT100GN60LDQ4G Microchip Technology
APT100GN60LDQ4%28G%29_A.pdf
Виробник: Microchip Technology
Description: IGBT TRENCH FS 600V 229A TO264
Packaging: Tube
Package / Case: TO-264-3, TO-264AA
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.85V @ 15V, 100A
Supplier Device Package: TO-264 (L)
IGBT Type: Trench Field Stop
Td (on/off) @ 25°C: 31ns/310ns
Switching Energy: 4.75mJ (on), 2.675mJ (off)
Test Condition: 400V, 100A, 1Ohm, 15V
Gate Charge: 600 nC
Current - Collector (Ic) (Max): 229 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 300 A
Power - Max: 625 W
на замовлення 21 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IGBT TRENCH FS 600V 229A TO264, Packaging: Tube, Package / Case: TO-264-3, TO-264AA, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.85V @ 15V, 100A, Supplier Device Package: TO-264 (L), IGBT Type: Trench Field Stop, Td (on/off) @ 25°C: 31ns/310ns, Switching Energy: 4.75mJ (on), 2.675mJ (off), Test Condition: 400V, 100A, 1Ohm, 15V, Gate Charge: 600 nC, Current - Collector (Ic) (Max): 229 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 300 A, Power - Max: 625 W.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APT100GN60LDQ4G APT100GN60LDQ4G Виробник : Microchip Technology APT100GN60B2_G__A.pdf IGBTs IGBT Fieldstop Low Frequency Combi 600 V 100 A TO-246