APT100M50J MICROSEMI
6581-apt100m50j-datasheet
Виробник: MICROSEMI
SOT227/POWER MOSFET - MOS8 APT100M50
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 500V 103A SOT227, Packaging: Tube, Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 103A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 38mOhm @ 75A, 10V, Power Dissipation (Max): 960W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 5V @ 5mA, Supplier Device Package: SOT-227, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±30V, Drain to Source Voltage (Vdss): 500 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 620 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 24600 pF @ 25 V.
Інші пропозиції APT100M50J
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APT100M50J APT100M50J Виробник : Microchip Technology 6581-apt100m50j-datasheet Description: MOSFET N-CH 500V 103A SOT227
Packaging: Tube
Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 103A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 38mOhm @ 75A, 10V
Power Dissipation (Max): 960W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 5V @ 5mA
Supplier Device Package: SOT-227
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±30V
Drain to Source Voltage (Vdss): 500 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 620 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 24600 pF @ 25 V
товару немає в наявності
APT100M50J APT100M50J Виробник : Microchip / Microsemi 6581-apt100m50j-datasheet Discrete Semiconductor Modules FG, MOSFET, 500V, SOT-227
APT100M50J APT100M50J Виробник : Microchip Technology 6581-apt100m50j-datasheet Discrete Semiconductor Modules FG, MOSFET, 500V, SOT-227